Piknik Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni

Eksplozja-Kolorow plakat

Przed nami najbardziej kolorowa impreza w Tomaszowie Mazowieckim. 28 sierpnia (niedziela) na Przystani Miejskiej odbędzie się IX Piknik Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”. W tym roku bawimy się na „Eksplozji Kolorów”.

Atrakcją IX edycji Pikniku będą popularne kolory holi. Udział w imprezie jest darmowy.
W trakcie imprezy, na terenie Przystani Miejskiej prezentować się będą stowarzyszenia, fundacje, podmioty działalności pożytku publicznego oraz nieformalne grupy inicjatyw lokalnych prowadzące działalność na terenie naszego miasta. W tym roku nie zabraknie, popularnej zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, gry terenowej z nagrodami. Ponadto będzie można również wykonać badania mammograficzne, oddać krew i uzyskać porady z zakresu profilaktyki zdrowia. Na terenie Przystani Miejskiej odbędzie się również turniej siatkówki plażowej. Będzie można też zobaczyć prezentację szybowca i pokazy ratownictwa wodnego oraz wozów strażackich.

Celem Pikniku LOKALNI NIEBANALNI jest promowanie aktywności społecznej, idei wolontariatu, prezentacja działalności i dorobku III sektora, a także wymiana doświadczeń przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Wydarzenie organizowane przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz lokalne organizacje i grupy nieformalne, cieszy się ogromnym zainteresowaniem tomaszowian. To święto aktywnego miasta, ukazujące czym zajmuje się miejski sektor pozarządowy.

Tego dnia na scenie zobaczymy CLOCK MACHINE, Hatbreakers, Jacob A i DJ ROKO. Nie zabraknie też pokazu zumby.
CLOCK MACHINE zagrali dotychczas na Przystanku Woodstock i Orange Warsaw Festiwal. Zostali finalistami Empik Make More Music oraz zwycięzcami WOW Music Awards. Otrzymali główne nagrody m.in. na 41 Festiwalu FAMA i Eliminacjach do Przystanku Woodstock. Są stale obecni na antenach rozgłośni radiowych.
Hatbreakers szerszej publiczności znani są z udziału w programach telewizyjnych. W 2012 roku byli w półfinale IV edycji „Must Be the Music”. W 2014 roku zostali finalistami ostatniej jak dotąd polskiej edycji X Factor. Własne aranżacje znanych przebojów zjednały im przychylność zarówno jurorów, jak i fanów.
Jacob A to wokalista i twórca tekstów współpracujący z najlepszymi artystami muzyki house. Swoim nieprzeciętnym głosem oraz umiejętnością czucia muzyki wprowadza słuchaczy w wyjątkowy klimat, przez co każde wydarzenie muzyczne z jego udziałem staje się niezapomnianym przeżyciem. Uczestnik wielu eventów, w tym Sunrise Festival , Global Gathering, Godskitchen, Tunnel Electrocity czy Enhouse.
DJ ROKO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich rezydentów, który podróżuje po całym kraju prezentując najlepsze klubowe dźwięki. Na stałe współpracuje z czołówką polskiej sceny klubowej oraz z zagranicznymi gwiazdami muzyki klubowej.