Piotrków: awaria magistrali ciepłowniczej

Wieści awaria magistrali ciepłowniczej w Piotrkowie

W wyniku awarii na głównej magistrali ciepłowniczej w Piotrkowie, część mieszkańców pozbawionych jest centralnego ogrzewania.

21.stycznia w późnych godzinach wieczornych doszło do awarii magistrali ciepłowniczej, która dostarcza ciepłą wodę oraz zasila w ogrzewanie bloki na osiedlu Słowackiego-Północ, położone między ulicami Armii Krajowej, Polną oraz po północnej stronie ulicy Słowackiego do obwodnicy N-S.

– Awaria jest prawie zdiagnozowana, w ciągu najbliższej godziny powinniśmy wiedzieć ile potrwa naprawa. Będzie ona o wiele mniej uciążliwa niż ta, z która mieliśmy do czynienia w poprzedni weekend. Uszkodzona rura ma o blisko połowę mniejszą średnicę – wyjaśnia Sylwester Łopatowski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Kiedy usterka zostanie naprawiona ciepło od razu nie popłynie do kaloryferów gdyż jeszcze parę godzin zajmie napełnianie magistrali gorącą wodą.

Na obszarze objętym awarią funkcjonują trzy szkoły: III LO, Gimnazjum Nr 5 oraz Szkoła Podstawowa Nr 2. Dyrektorzy o powstałej awarii dowiedzieli się jeszcze wczoraj wieczorem.
W dwóch pierwszych placówkach zajęcia odbywają się, jednakże są skrócone do 30 minut i zakończą się około godziny 13. Natomiast w SP Nr 2 rodzice przywożący dzieci do szkoły byli informowani o zaistniałej sytuacji. – W przypadku gdy dzieci miały z kim zostać w domu, rodzice zabierali je z powrotem. Dla dzieci, które musiały pozostać w szkole zorganizowaliśmy wspólne zajęcia w dwóch salach z dodatkowym ogrzewaniem – wyjaśnia Katarzyna Błażejewska dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2.

Przeprowadzenie lekcji w placówkach w dniu jutrzejszym uzależnione jest od terminu usunięcia awarii.
UM Piotrkowa Tryb.