Piotrków: I Nagroda dla zespołu „Boczny Tor”

Wieści Boczny tor

Grupa teatralna ,,Boczny Tor” została wyróżniona w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów ,,TERAZ MY”.
Miło nam poinformować, że grupa teatralna ,,Boczny Tor”, działająca w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, otrzymała I Nagrodę w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów ,,TERAZ MY” w Domu Kultury ,,Włochy” w Warszawie. W Przeglądzie, który odbywał się w dniach 16-17.11.2013 r. wzięły udział 1354 osoby, w 144 prezentacjach. Wśród 14 teatrów z całego kraju grupa teatralna ,,Boczny Tor” zdobyła I Nagrodę, prezentując spektakl pt. ,,Na wszystkich dworcach świata”, oparty na tekstach Jonasza Kofty. W skład grupy, prowadzonej przez instruktora OEA – Aleksandra Książczaka wchodzą: Janina Franczak- Kujawska, Joanna Świstak, Barbara Sakowicz, Elżbieta Opaczyńska, Jadwiga Zapała, Zofia Stokowska i Jolanta Ciesielska.
Jest to kolejny sukces grupy teatralnej z OEA w tak krótkim czasie, przypomnijmy, iż 26.10.2013 r. ,,Boczny Tor” zdobył I Nagrodę w XIX Spotkaniach Amatorskich Artystycznych Zespołów Seniorów w Łasku.
Serdeczne gratulacje dla całego zespołu teatralnego oraz instruktora pana Aleksandra Książczaka.
Grupa teatralna działa w ramach zadania: OEA ,,Wyciągamy dzieci z bramy” platformą integracji międzypokoleniowej, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informację oraz zdjęcia:
Magdalena Dziubecka
Instruktor
Ośrodek Edukacji Artystycznej