Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Piotrków: „Interakcje” | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Piotrków: „Interakcje”

Od niedzieli (5.05) Piotrków Trybunalski po raz kolejny stał się europejską stolicą sztuki performance. Tego dnia rozpoczęła się XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Interakcje” organizowanego przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Galeria OFF.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje” to obecnie jeden z najważniejszych kulturalnych projektów organizowanych w Polsce. Jest to jeden z najstarszych konsekwentnie budowanych cyklicznych projektów na świecie. Prezentuje takie dziedziny sztuki jak performance, happening, akcjonizm, konceptualizm jako jedne z najważniejszych praktyk artystycznych dyscypliny określanej szerokim mianem „live art” (sztuka żywa).
– „Interakcje” pokazują zarówno zjawiska już znane i uznane współczesnej „sztuki żywej”, jak i sztukę młodą, poszukującą, której często nie można jednoznacznie zakwalifikować do zdefiniowanych gatunków twórczości – opisują organizatorzy.

Performerzy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Holandii, Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Serbii, Białorusi, Włoch czy Chile będą prezentować się do 12 maja.
Więcej informacji na stronie http://interakcje.org/