Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Piotrków: LZS podsumowały rok | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Piotrków: LZS podsumowały rok

Wieści LZS najlepsi sportowcy

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Tryb. podsumowało działalność sportowo-turystyczną za rok 2013. Nagrody i wyróżnienia wręczono najlepszym sportowcom, trenerom, gminnym radom LZS.

NAJLEPSI SPORTOWCY LZS POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SEZON 2013
1. Mateusz Bernatek AKS Piotrków – zapasy
– I m-ce w Mistrzostwach Europy Juniorów w kat. 66 kg.
– II m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów
– III m-ce w Pucharze Polski Seniorów

2. Krzysztof Jończyk AKS Piotrków – zapasy
– I m-ce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kat. 55 kg.

3. Justyna Zawada LUKS „Gryf” Bujny – podnoszenie ciężarów
– I m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w kat. 48 kg wynik 139 kg

4. Katarzyna Ordzińska LUKS „Gryf” Bujny – podnoszenie ciężarów
– II m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w kat +75 kg wynik 203 kg

5. Marcin Staniaszek GLKS „Włókniarz” Moszczenica – piłka nożna
– czołowy zawodnik IV ligowej drużyny w piłce nożnej

6. Katarzyna Kuwerska ULKS Moszczenica – tenis stołowy
– czołowa zawodniczka II ligowej drużyny

7. Michał Tomaszewski AKS Piotrków- zapasy
– I m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kat. 50 kg.

8. Paulina Czechorowska AKS Piotrków- zapasy
– III m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kat. 52 kg
– II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kat. 52 kg

9. Maja Daleszczyk UKS „Fuks” Sulejów – piłka siatkowa
– II miejsce w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach LZS 23-25.VIII Ełk

10. Dominik Fiala LUKS „Grab-Korab” Szydłów – koszykówka
– III miejsce w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach LZS 23-25.VIII Ełk

WYRÓŻNIENIA SPORTOWE
Katarzyna Rudzka LZS Sulejów – biegi
– I m-ce w XXVII Mistrzostwach Polski Weteranów w kat. 55-59 lat
– III m-ce w XVII Mistrzostwach Polski Weteranów w półmaratonie

NADZIEJE SPORTOWE
Karolina Hyla LUKS „Gryf” Bujny – podnoszenie ciężarów
– I m-ce w Rankingu PZPC do lat 12 w kat. 48 kg wynik dwuboju 100 kg

Łukasz Hyla LUKS „Gryf” Bujny – podnoszenie ciężarów
– I m-ce w Rankingu PZPC do lat 12 w kat. 56 kg wynik dwuboju 125 kg

Kacper Gajda AKS Piotrków – zapasy
II m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików w kat. 53 kg

Wiktoria Antosik Moszczenica – zapasy
II m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików w kat 34 kg

TRENERZY – WYCHOWAWCY MŁODZIEŻY

Karol Sala – AKS Piotrków
Zapasy Kobiet
Zapasy styl klasyczny

Henryk Furmaniuk – ULKS „Gryf” Bujny
Podnoszenie ciężarów

Mariusz Próba – LZS Rozprza
Lekkoatletyka, sport masowy

Marek Siewierski GUKS Gorzkowice
Piłka nożna

Roman Pyrzanowski Łęki Szlacheckie
Gry zespołowe, lekka atletyka

Grzegorz Ludwig AKS Piotrków
Zapasy kobiet

Jadwiga Orlik GUKS Gorzkowice
Lekkoatletyka, gry zespołowe

Michał Lacheta – ZSR Czarnocin
Gry zespołowe, lekka atletyka

Tomasz Woźniak LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska
Zapasy styl klasyczny

NAJLEPSZE KLUBY SPORTOWE

AKS PIOTRKÓW – zapasy styl klasyczny
– I m-ce w współzawodnictwie dzieci i młodzieży w kraju
– I m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w punktacji klubów
– II m-ce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w punktacji klubów

LUKS „Gryf” Bujny – podnoszenie ciężarów
– I m-ce w Mistrzostwach Polski do lat 20 w kat. dziewcząt i chłopców

GLKS ”Włókniarz” Moszczenica – piłka nożna
– udział w rozgrywkach IV ligi

GUKS Gorzkowice – klub wielosekcyjny
– piłka nożna, tenis stołowy

ULKS Moszczenica – tenis stołowy
– udział drużyn w II i III lidze kobiet

WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWE NAJLEPSZE RADY GMINNE

I miejsce Rozprza
II miejsce Wola Krzysztoporska
III miejsce Gorzkowice
IV miejsce Moszczenica
V miejsce Sulejów
VI miejsce Czarnocin

WYRÓŻNIENIA
Aleksandrów
Grabica
Łęki Szlacheckie
Ręczno
Wolbórz

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I m-ce ZSR CKP w Bujnach
II m-ce ZSR w Czarnocinie
III m-ce ZSR CKU w Wolborzu
IV m-ce ZSP w Szydłowie

SZKOŁY GIMNAZJALNE

I m-ce Gimnazjum w Rozprzy
II m-ce Publiczne Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej
III m-ce Gimnazjum w Gorzkowicach
IV m-ce Publiczne Gimnazjum w Ręcznie

SZKOŁY PODSTAWOWE

I m-ce Szkoła Podstawowa w Rozprzy
II m-ce Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach
III m-ce Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich
IV m-ce Szkoła Podstawowa w Moszczenicy

SEKCJE TURYSTYCZNE

I miejsce Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej
II miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
III miejsce Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Sulejowie
IV miejsce Gminne Zrzeszenie LZS w Moszczenicy

Złote Honorowe Odznaki LZS

Ireneusz Dybała – LZS Moszczenica
Bogdan Świątek – LZS Moszczenica

Źródło i foto: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.