Piotrków: Powiatowa Poradnia na finiszu

Trwają ostatnie prace związane z otwarciem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Nowa placówka oświatowa powiatu piotrkowskiego będzie przyjmowała dzieci z terenu powiatu już od 1 lutego 2013 roku.

Zapisy do poradni przyjmuje obecnie Biuro Obsługi Interesantów w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Tryb., tel 44 732 31 94. Wszelkie zapytania można kierować mailowo poradnia@powiat-piotrkowski.pl.
Tymczasem osoby, które są w trakcie terapii bądź innych form wsparcia dla dzieci do 31 stycznia 2013 roku przyjmowane są zgodnie z terminarzem przez poradnię przy ul. Dmowskiego. Ponadto pracownicy powiatowej poradni będą telefonicznie kontaktowali się z rodzicami dzieci, których wizyty u specjalistów wyznaczono po 1 lutego 2013 roku. Poradnia będzie miała swoją siedzibę przy ulicy Sienkiewicza 16 A na I piętrze. Dla niepełnosprawnych pacjentów przygotowano pokój na parterze budynku. Aby umilić czas oczekiwania na wizytę u specjalisty dla dzieci zorganizowano specjalny kącik rekreacyjny. Zgodnie z założeniami Zarządu Powiatu miejscem pracy specjalistów Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (psychologów, pedagogów, logopedów) będą placówki oświatowe (szkoły i przedszkola) na terenie gmin powiatu. Obecnie trwa nabór na pracowników poradni.

źródło: www.powiat-piotrkowski.pl