Piotrków: remont Wojska Polskiego

Wieści zmiana organizacji ruchu

Ulica Wojska Polskiego to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Piotrkowie Trybunalskim. Modernizacja ulic Wojska Polskiego i Toruńskiej potrwa do końca maja.

– Staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na kompleksową modernizację ulicy Wojska Polskiego jednak bezskutecznie. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest to ulica. Dlatego, tam gdzie mamy wykonaną infrastrukturę podziemną, będziemy ją remontować z własnych pieniędzy – zaznacza Krzysztof Chojniak.
– Kilka lat temu położyliśmy nową nawierzchnię na odcinku od ul. 1 Maja do skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Teraz wykonamy fragment od ul. Toruńskiej do placu Czarnieckiego, z wyłączeniem odcinka wzdłuż galerii Areszt, gdyż w tym miejscu nie wymaga naprawy – opisuje prezydent.

Po sfrezowaniu muld i dziur na ulicy położona zostanie warstwa wyrównawcza oraz ścieralna asfaltu. Łącznie modernizacja obejmie blisko 300 metrowy odcinek drogi, a jej koszt oszacowano na 439 tys. zł.
Oprócz Wojska Polskiego taki sam remont przejdzie także ulica Toruńska. Drogowcy sfrezują nawierzchnię, po czym położą nową warstwę asfaltu. Koszt remontu to 150 tys. zł.
– Prace na ulicy Wojska Polskiego i Toruńskiej będą zsynchronizowane z modernizacją ulicy POW, tak aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać kierowcom ruch w centrum miasta – zaznacza Ryszard Żak.