Piotrków: Tłumy kibicowały reprezentacji

To było wielkie piłkarskie święto w Piotrkowie Trybunalskim. Na trybunach stadionu miejskiego „Concordia” zasiadło blisko 3 tysiące osób. Wśród nich nie zabrakło bawiących się dzieci oraz byłych reprezentantów Polski m.in. Macieja Żurawskiego, Jacka Bąka, Andrzeja Juskowiaka czy Marcina Kuźby.
Piłkarskie święto w Piotrkowie rozpoczęło się już do południa. Wówczas rozegrano turniej klas gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta. Około godziny czternastej stadion miejski powoli zaczął się wypełniać. Dzieci, młodzież i dorośli ubrani w biało-czerwone szaliki oraz wyposażeni w chorągiewki z flagami Polski i Finlandii zapełniali trybuny.
Mecz był bardzo wyrównany. Delikatną przewagę na początku spotkania uzyskali Finowie i to oni objęli prowadzenie. Reprezentanci Polski przebudzili się tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, dzięki czemu jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać.
W przerwie spotkania prezydent Krzysztof Chojniak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok oraz prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa wręczyli nagrody dla najlepszych drużyn oraz zawodników w rozegranym wcześniej na stadionie turnieju.
Po zmianie stron przewagę uzyskali goście, którzy zwieńczyli swoją dominację dwiema bramkami. Kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 3:1, a do końca meczu pozostało niewiele czasu nasi reprezentanci poderwali się do walki. Piękny strzał z trzydziestu metrów Jakuba Łukowskiego pozwolił odrobić straty, a kilka minut później Damian Garbacik doprowadził do remisu. Reprezentanci Polski mieli jeszcze kilka szans na zdobycie zwycięskiej bramki, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.