Piotrków Tryb.:Dzień Otwarty oczyszczalni ścieków

Co dzieje się z wodą, którą zużywamy w domu, jak oczyszczane są ścieki, po co na oczyszczalni piaskownica, co to są ZKF-y? Na te pytania znajdziemy odpowiedź podczas Dni Otwartych, które odbędą się 15-17 maja. Nauka przez zabawę to jeden z pomysłów Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na promocję projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalski”.

W najbliższy weekend oczyszczalnia ścieków w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny gościć będzie mieszkańców i lokalne szkoły na Dniach Otwartych. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i piotrkowian. W zeszłorocznej edycji udział wzięło łącznie ponad 700 osób. W programie wydarzenia nie tylko zwiedzanie zmodernizowanej miejskiej oczyszczalni ścieków, ale również możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej „Oczyszczalnia teraz i dziś” i zminiaturyzowanego schematu zakładu.
Dni Otwarte odbędą się w dniach 15 – 17 maja (piątek, sobota i niedziela) w godzinach od 10:00 do 16:00 w Zakładzie Oczyszczalni Ścieków przy ulicy Podole 7/9. Dojazd linią nr 8.
Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem zaplanowano o godzinach 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00. Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny. Ostatnia grupa wyrusza o godzinie 15.00.
Piotrkowska oczyszczalnia jest doskonałą bazą szkoleniową i edukacyjną dla środowisk szkolnych dającą możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami techniki w zakresie oczyszczania ścieków, gospodarki osadowej i energetycznej. To świetna alternatywa dla szkół na odbycie praktycznych zajęć w terenie i możliwość zdobycia wiedzy o procesie oczyszczania ścieków.
Dni Otwarte to także okazja dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, którzy wraz z rodzinami mogą dowiedzieć się dlaczego Miasto podjęło decyzję o realizacji inwestycji i jakie przyniosła ona korzyści.
W przypadku zainteresowania udziałem w Dniach Otwartych przez Szkoły proszę o kontakt z Panią Katarzyną Konecką (+48 728 974 180, katarzyna.konecka@prc.pl).
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.