Piotrków Tryb.: FLY FEST w lipcu

Fly fest Piotrków Tryb.

Już po raz piąty miłośnicy lotnictwa będą mieli możliwość przybycia na Międzynarodową Wystawę Lotniczą w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczny FLY FEST odbędzie się 1 i 2 lipca.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb. organizuje w ramach umowy z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego trzy edycje międzynarodowej wystawy lotniczej FLY FEST 2016, 2017, 2018 na lotnisku w Piotrkowie Tryb.
Atrakcją tegorocznego FLY FEST będą pokazy akrobacji lotniczej Artura Kielaka na samolocie XtremeAir XA-41 oraz Jacoba Hollandera ze Szwecji na samolocie THOR. W powietrzu zaprezentują się m.in.: Boeing Stearman, Taylorcraft Auster, DHC-1 Chipmunk, Tiger Moth, Piper Cub, MIG 29 Fulcrum, samolot Dromader (gaszenie pożaru), wiatrakowiec AutoGyro Cavalon.
Festiwalowi towarzyszyć będą Międzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego, Kongres naukowy nt. bezpieczeństwa w lotnictwie, loty widokowe, wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji „Smyki na start”, pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy straży pożarnej oraz koncerty.
Szczegółowe informacje i program festiwalu na stronie Międzynarodowej Wystawy Lotniczej www.flyfest.pl