Piotrków Tryb.: II Nocny Półmaraton

Przed nami kolejny nocny półmaraton. Początek biegu 24 czerwca o 21.00.

II Półmaraton Piotrkowski rozpocznie się 24 czerwca 2016 r. o godzinie 21:00 na ulicy Słowackiego, na wysokości parku św. Jana Pawła II. Dalej trasa powiedzie ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza. Metę przewidziano w Rynku Trybunalskim. Długość trasy to 21,0975km (4 pętle). Na starcie tegorocznego biegu staną zawodnicy z Piotrkowa Tryb. oraz z różnych stron Polski i świata. Nie zabraknie zawodników z Kenii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.
Zgodnie z naszymi założeniami na stracie powinno pojawić się 799 biegaczy, czyli w liczbie bezpośrednio nawiązującej do rocznicy urodzin naszego miasta – mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Tryb. – Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia już dziś zapraszamy na to widowiskowe wydarzenie dlatego zachęcamy piotrkowian do licznego kibicowania na całej trasie biegu – dodaje.
Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur to doskonała okazja do wspólnego biegania i propagowania zdrowego stylu życia.
GW