Piotrków Tryb.: miedzynarodowy dzień publicznego czytania komiksów

Wieści czytanie_komiksow2014

Ośrodek Działań Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszają na Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Data Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów, obchodzonego jednocześnie w kilkudziesięciu krajach, przypada 28 sierpnia. Na obchody złożą się: czytanie komiksów na żywo, warsztaty plastyczne, giełda gier i komiksów, malowanie twarzy.
Idea obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów narodziła się w 2010 roku. Jego pomysłodawcami są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean, celem zaś zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów nie jest przypadkowa. To wówczas przypada rocznica urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.
Zapraszamy do wspólnego czytania komiksów 28 sierpnia 2014 od godziny 16.00 na Rynek Trybunalski!!!