Piotrków Tryb.: Planetarium w CH ECHO

planetarium_piotrkow

Przyszła jesień a wraz z nią deszcz i wiatr. Jednym słowem szara rzeczywistość. A gdyby tak choć na chwilę oderwać się od Ziemi i polecieć w kosmos? Jest to możliwe! Wystarczy wybrać się do Centrum Handlowego ECHO w Piotrkowie Trybunalskim, w którym znajduje się przenośne planetarium firmy Planet Expres.

W CH ECHO planetarium będzie gościć od 17 października do 4 listopada br. W tym czasie będzie można obejrzeć bezpłatnie pokazy. Codziennie w godzinach 8.00-14.00 w planetarium będą odbywać się zajęcia ze szkołami i przedszkolami. Osoby indywidualne będą mogły zobaczyć 15-minutowy pokaz w godzinach 15.00- 20.00. Pokazy te będą odbywać się sukcesywnie. Warto podkreślić, że klienci centrum handlowego, którzy zrobią zakupy za co najmniej 30 zł i okażą paragon, będą mogli bezpłatnie obejrzeć dłuższy 45-minutowy seans. Pokazy są dostosowane do grup wiekowych – od przedszkolaka do seniora. Klienci centrum handlowego dłuższe 45-minutowe pokazy będą mogli zobaczyć o 16-tej i 18-tej. Jeśli zainteresowanie będzie bardzo duże, w międzyczasie odbędzie się jeszcze jeden pełny pokaz.
Planetarium zabierze widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkryje i wyjaśni niesamowite zagadki Wszechświata. Dzięki niemu można z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk występujących we Wszechświecie.
– Warto przyjść ponieważ możemy Państwa nie tylko nauczyć, ale także zarazić kosmosem w 15 minut. Uczymy przez zabawę i skojarzenia. Żeby przeżyć taką niezapomnianą przygodę, wystarczy przyjść i położyć się wygodnie na specjalnie przygotowanych matach, a my przeniesiemy Państwa w kosmos. Dysponujemy również teleskopami słonecznymi i jeśli ktoś będzie zainteresowany to wyniesiemy je na parking przed CH Echo i pokażemy tarczę słoneczną. Obejrzymy wybuchy na słońcu, plamki słoneczne – opowiada Grzegorz Konieczka z Planet Expres.
Jednorazowo do przenośnego planetarium może wejść 25 osób. Szkoły i przedszkola proszone są o wcześniejsze ustalenie terminu oraz godziny przyjścia grupy. Klienci indywidualni mogą oglądać pokazy na bieżąco w weekendy a w tygodniu od godz. 15-tej. Wstęp bezpłatny!!!