Piotrków Tryb.: Szpital ma nową świetlicę dla dzieci

Wieści Nowa świetlica

Świetlica w piotrkowskim szpitalu nie przypominała miejsca, w którym dzieci mogłyby choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Od dawna wymagała odświeżenia i wyposażenia w nowy sprzęt. Zadania tego podjęło się Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklep IKEA Łódź. Dzisiaj jasna, kolorowa i nowoczesna świetlica to miejsce przyjazne dzieciom i ich opiekunom.
Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklep IKEA Łódź postanowiły stworzyć chorym dzieciom namiastkę domu na oddziale pediatrycznym w Szpitalu im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Nowe stoliki, krzesła, szafki, szafy, kanapy, sprzęt AGD oraz książki i zabawki edukacyjne trafiły do szpitalnej świetlicy. Odświeżone i nowocześnie wyposażone pomieszczenie zachęca małych pacjentów do wspólnej zabawy i spędzania czasu poza szpitalnym łóżkiem. W świetlicy zostało również zamontowane najbardziej energooszczędne na rynku oświetlenie LED, które pozwoli ograniczyć wydatki oraz chronić środowisko.
Dla IKEA dzieci to najważniejsi ludzie na świecie. W podejmowanej przez firmę działalności charytatywnej zawsze znajdują się na pierwszym miejscu. Produkty dziecięce IKEA zapewniają bezpieczeństwo i stymulują rozwój.
„Wizją IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi i społeczności. Podejmujemy wiele różnego rodzaju działań, które mają nas prowadzić do spełniania tych założeń. Wiemy, jak wiele serca i wsparcia potrzebują najmłodsi. Dlatego swoją pomoc tak często kierujemy do szkół, przedszkoli, domów dziecka czy właśnie szpitali” – powiedziała Iwona Gasik-Płomińska koordynator ds. ochrony środowiska i działań społecznych w Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach koło Piotrkowa Tryb.
Zmieniona nie do poznania świetlica to przyjazne dzieciom miejsce do zabawy, spożywania posiłków oraz przestrzeń, w której choć na chwilę będą mogły zapomnieć o chorobie. Odświeżenie i wyposażenie świetlicy w piotrkowskim szpitalu to pierwsza część wspólnego projektu Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklepu IKEA Łódź. Kolejną placówką, którą wesprą będzie Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.

Źródło i foto IKEA Łódź