Piotrków Tryb.: utrudnienia na rondzie

rondo remont

Do końca maja potrwa przebudowa ronda Sulejowskiego, jednego z newralgicznych punktów na mapie drogowej Piotrkowa Trybunalskiego. Od kilku dni prace toczą się „pod ruchem”, a skrzyżowanie jest już przejezdne.

Za nami już praktycznie wszystkie roboty ziemne, które wiązały się z wyłączaniem kolejnych odcinków ronda z ruchu. Cześć prac toczy się jeszcze na Jerozolimskiej, a ruch w tym miejscu jest sterowany przez wykonawcę.
Równolegle trwają roboty przy wadze dla samochodów ciężarowych oraz wyspach oddzielających. Trwa także układanie nowych chodników i ścieżki rowerowej. W ciągu najbliższych dni wokół skrzyżowania pojawi się około 100 znaków pionowych.
Na całym skrzyżowaniu systematycznie pojawiać się będą ostatnie warstwy (ścieralne) asfaltu. Ten etap może się wziąć z wyłączaniem części skrzyżowania z ruchu, ale będziemy się starali wykonywać te prace w trakcie weekendów, kiedy ruch jest znacznie mniejszy.
„Na pierwszy ogień” ma iść ul. Śląska. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to 6 i 7 maja będzie wykonywany wlot na skrzyżowanie z ul. Śląskiej. Wówczas na dwa dni zmienią się także trasy kursowania autobusów MZK.
Objazd dla linii 0, 6, 9 i 10 w kierunku wschodnim miasta wyznaczony został następująco: od przystanku al. 3 Maja – Żeromskiego 02 autobusy zawrócą na Rondzie Żołnierzy Wyklętych a następnie pojadą al. 3 Maja, al. Kopernika do ul. Sulejowskiej i dalej bez zmian.
W kierunku zachodnim miasta, od przystanku Sulejowska – Wyzwolenia 01 autobusy linii 0, 6, 9 i 10 pojadą al. Kopernika, al. 3 Maja, zawrócą na Rondzie Żołnierzy Wyklętych, dojadą do przystanku al. 3 Maja – Żeromskiego 01 i dalej bez zmian.
Na trasie objazdu obowiązywać będą wyłącznie przystanki przy al. Kopernika w kierunku ul. Sulejowskiej.
Przystanki Żeromskiego – Krakowskie Przedmieście 02 oraz Żeromskiego – Reymonta 01 nie będą obsługiwane przez autobusy linii 0, 6, 9 i 10.