Piotrków Tryb.: Wyłudzili prawie 100 tys. zł

Wieści_policja

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27–lat, którzy działając metodą „na wnuczka” wyłudzili pieniądze od dwóch starszych kobiet.

6 maja 2015 roku około godziny 14.30 do piotrkowskiej komendy policji zadzwonił syn pokrzywdzonej kobiety i poinformował dyżurnego, że nieznani sprawcy oszukali jego matkę wyłudzając kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili, że w godzinach dopołudniowych do 65- latki zadzwonił mężczyzna, informując o wypadku jej syna, który pilnie potrzebuje pieniędzy. Sprawcy po gotówkę przyjechali czarnym mercedesem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Wydziału Wywiadowczego i Patrolowo-Interwencyjnego około godziny 15.40 samochód został namierzony w Piotrkowie Trybunalskim.

Zatrzymany 27-letni kierowca mercedesa podejrzewany o oszustwo tłumaczył śledczym, że tydzień wcześniej zatrudnił się w charakterze kuriera i tego dnia wykonywał swoje kolejne zlecenie- odebrał paczkę od 65-latki i przekazał ją swojemu pracodawcy. Przesyłkę odebrał nieznany mu mężczyzna, który oczekiwał we wskazanym miejscu na terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego. Policjanci wykazali, że w podobny sposób 30 kwietnia b.r. mężczyzna odebrał dwie paczki od 74-letniej piotrkowianki. Analogicznie pakunki przekazał następnej nieznanej osobie. W sumie obie pokrzywdzone straciły prawie 100 tysięcy złotych. 8 maja 2015 roku 27-latek doprowadzony został do Prokuratury Rejowej w Piotrkowie Trybunalskim. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego cały czas pracowali na tą sprawą. W wyniku prowadzonych działań 8 maja 2015 r. zatrzymali kolejnego mężczyznę w wieku 24 lat mogącego mieć związek ze sprawą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dwóch oszustw. Ponadto zatrzymany przyznał się do kolejnych podobnych czynów na terenie województwa opolskiego, gdzie działał tą samą metodą. 9 maja Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi mężczyznom kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KWP w Łodzi