Piotrków Trybunalski: areszt za usiłowanie zabójstwa

Nawet dożywocie może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez sulejowskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.

Sprawca kilkakrotnie ugodził nożem swojego sąsiada. Zatrzymany, który usłyszał już zarzut w tej sprawie, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 75-letni pokrzywdzony trafił do szpitala.
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Zatrzymany, to mieszkaniec gminy Aleksandrów. 60-letni podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a ranny pokrzywdzony do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu pomocy. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem 75-leniego mieszkańca gminy Aleksandrów. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 5 września 2015 roku około godziny 18.00, gdy 75-latek stał przy wiacie przystankowej w okolicach swojej posesji podjechał do niego na rowerze 60-letni sąsiad. Szybko odrzucił jednoślad i uderzył całą siłą 75-latka. Gdy ten upadł na ziemię, napastnik wyjął z gumowego buta nóż i kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego w okolice szyi i klatki piersiowej. Po całym zajściu odjechał. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na podstawie uzyskanych informacji i zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci zatrzymali 60-letniego sprawcę. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obecnie Policja i Prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu, za czyn, o który jest podejrzany, grozić może teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

KWP w Łodzi