Piotrków Trybunalski: Policjanci zatrzymali włamywaczy

Wieści Piotrków włamanie myjnia

3 czerwca 2014 roku policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego piotrkowskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Sprawcy uciekali skuterami. Złodzieje odpowiedzą za kilka przestępstw ponieważ jak wynika z zebranego materiału dowodowego, „skok” z którego wracali, nie był jedyny. W przeszłości mieli już konflikt z prawem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
3 czerwca 2014 roku tuż po godzinie 3.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim podał komunikat drogą radiową o kradzieży z włamaniem do samoobsługowej myjni samochodowej przy ulicy Sikorskiego. Z informacji wynikało, że sprawcy przestępstwa byli w ciemnych ubraniach i poruszają się skuterami. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazany rejon miasta. Na ulicy Dworskiej zauważyli mężczyzn poruszających się jednośladami i odpowiadających podanym rysopisom. Na widok radiowozu podejrzewani zaczęli przyspieszać i mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych używanych przez mundurowych nie zatrzymali się. Kilkuminutowy, pościg doprowadził do zatrzymania dwóch piotrkowian w wieku 26 i 29 lat. Podczas ucieczki początkowo skuterami, a następnie pieszo, jeden z nich odrzucił w pobliskie zarośla worek, który jak się później okazało wypełniony był skradzionymi monetami. Starszy z zatrzymanych miał przy sobie broń gazową i groził jej użyciem w stosunku do interweniującego policjanta.
Śledczy ustalili, że ci sami mężczyźni kilka dni wcześniej, w tej samej myjni uszkodzili kasetkę z monetami i ukradli z niej gotówkę. 26 i 29-latek usłyszeli już zarzuty. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już znani stróżom prawa ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej.

KWP w Łodzi