Piotrków Trybunalski: warsztaty rękodzielnicze

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” zapraszają na warsztaty rękodzielnicze „Kartka dla Przyjaciół”, które odbędą się 8 kwietnia 2014 r. o godzinie 16.30.

Podczas warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną, która stanie się doskonałym upominkiem dla najbliższych.Jednocześnie zapraszamy na wystawę „Wielkanoc z Przyjaciółmi”, przygotowaną
przez Stowarzyszenie, którą będzie można oglądać od 7 do 22 kwietnia 2014 r. oraz na kiermasz ozdób wielkanocnych czynny 9 i 10 kwietnia w godzinach 15.00 – 18.00 w Czytelni dla dorosłych MBP.

Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” w Piotrkowie Trybunalskim powstało w maju 2012 r. Powołały je osoby, którym nie jest obojętny los słabszych mieszkańców naszego miasta. Mając na uwadze fakt, że dużą część społeczności lokalnej zajmują osoby samotne i starsze, założyciele Stowarzyszenia uznali, że taka inicjatywa zapełni pewien niedosyt na piotrkowskim podwórku. Dziś spotykają się w swojej siedzibie – świetlicy w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Krasickiego 3. Celem głównym obecnej działalności Stowarzyszenia jest
rozwijanie integracyjnej działalności wspólnoty mieszkańców miasta. Spotkanie ma na celu zaprezentowanie twórczości członków Stowarzyszenia. Wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko obejrzeć, ale i zakupić ręcznie zdobione pisanki, kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.