Piotrków: Trybunały Modelarstwa Kolejowego

21 czerwwca piotrkowianie będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze, najbardziej okazałe i najbardziej cenione makiety i modele kolejowe. W następny weekend w naszym mieście zorganizowane będą Trybunały Modelarstwa Kolejowego, które odbędą się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Wystawa będzie jednym z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Przez dwa dni będzie można zobaczyć i zakupić przeróżne modele, a do Piotrkowa Trybunalskiego zjadą pasjonaci kolejarstwa nie tylko z Polski, ale także z Czech, Holandii, Austrii i Niemiec.
– Chcemy przybliżyć piotrkowianom tę bardzo piękną, choć mało znaną sztukę modelarstwa kolejowego. Pojawią się najpiękniejsze kolekcje. Wystawa będzie także znakomitą formą promocji miasta – podkreśla Sylwester Strzelczyk, pomysłodawca trybunałów oraz założyciel Nieformalnej Grupy Społecznej Miłośników Modelarstwa Kolejowego.

Trybunały rozpoczną się w sobotę o godzinie 10. Tuż po oficjalnej inauguracji rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Czar kolei”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a modele będzie można oglądać w godzinach 10-18 oraz w niedzielę w godzinach 9-17.

Trybunałom Modelarstwa Kolejowego towarzyszyć będzie wiele dodatkowych imprez. W sobotę w Rynku Trybunalskim zaplanowano koncert bluesowy „Stacja blues”, a piotrkowskie muzeum przygotowało wystawę prezentującą galerie fotografii dworca kolejowego od momentu powstania Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej po współczesność, wystawę twórczości malarskiej Jerzego Korczaka-Ziołkowskiego oraz spotkanie z tym niegdyś bardzo znanym modelarzem.
Źródło: www.piotrkow.pl