Piotrków: trzeci etap przebudowy POW

Wieści zmiana organizacji ruchu

W poniedziałek (13.01) rozpoczął się trzeci etap przebudowy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Dla ruchu zamknięty zostanie wschodni pas ulicy (od strony PKS).

– Brak dużych mrozów oraz opadów śniegu pozwala na dalsze prowadzenie prac. Zamkniemy jeden pas ulicy, a ruch w obie strony będzie odbywał się po drugim pasie. W ten sposób unikniemy utrudnień dla kierowców – wyjaśnia Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

W ramach przeprowadzanych prac wykonywana będzie kanalizacja sanitarna oraz roboty elektryczne. – Prace te mają potrwać do połowy marca – mówi Wiesław Cecotka z firmy PEUK, która realizuje inwestycję i dodaje, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to wówczas ulica zostanie zamknięta na całej szerokości, aby jak najszybciej skończyć remont – wyjaśnia. Termin zakończenia przebudowy POW przypada na wrzesień br.

Zakres prac trzeciego etapu przebudowy ulicy POW, na odcinku od Grota-Roweckiego do Słowackiego, będzie praktycznie identyczny, jak na odcinku od Wojska Polskiego do Grota-Roweckiego.
Inwestycja całkowicie zmieni układ drogowy. Z pasa rozdzielającego pasy ruchu znikną miejsca parkingowe. Zostaną przeniesione zarówno na wschodnią, jak i zachodnią stronę ulicy. Całość zwieńczy umieszczenie elementów małej architektury.
Remont ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej przeprowadza konsorcjum piotrkowskich firm PEUK S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, a koszt inwestycji to 6 mln 555 tys. 900 zł.

Modernizacja ulicy POW przeprowadzana jest w ramach drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur, na realizację którego piotrkowski magistrat pozyskał 17,17 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.