Piotrków: uprawiał marihuanę w brytfance

Wieści Piotrków uprawiał marihuanę

Policja zatrzymała dwóch piotrkowian, którzy przewozili narkotyki. U jednego z nich stróże prawa znaleźli sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia 2014 roku piotrkowscy policjanci, zauważyli we wschodniej części miasta dwóch mężczyzn, którzy siedząc w zaparkowanym seicento, nerwowo coś sobie podawali. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować ich. Gdy podchodzili do fiata, siedzący w nim piotrkowianie próbowali ukryć zawiniątko pod siedzeniami. Okazało się, że mężczyźni w wieku 23 i 28 lat przewozili ponad 26 gramów marihuany.
Piotrkowianie zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową przeszukali mieszkania obu podejrzewanych. U 28-latka w szafie znaleźli sprzęt przystosowany do uprawy konopi indyjskich. Urządzenie zrobione było z dwóch brytfanek do pieczenia ciasta połączonych łańcuchem.
Policjanci zabezpieczyli także wentylator i inny osprzęt. 4 stycznia 2014 roku mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenie nielegalnej uprawy. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec 28-letniego podejrzanego dozór policyjny. Za te przestępstwa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn został przesłuchany i zwolniony.

KMP w Piotrkowie