Piotrków: Wojska Polskiego otwarta

W środę (21.08) otwarta dla ruchu zostanie ulica Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej do wiaduktu kolejowego. W tej chwili trwają ostatnie prace związane z ułożeniem chodników. Inwestycja zakończyła się blisko dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie zaplanowano.

Ulica Wojska Polskiego została zamknięta w połowie lipca w związku z modernizacją ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. W ramach inwestycji wykonano kanalizację deszczową oraz sanitarną wraz z przyłączami. Ten etap prac zakończyło położenie nowej nakładki asfaltowej.

Prace cały czas trwają natomiast na ulicy POW na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Grota-Roweckiego. Konsorcjum firm PEUK i PRDM Południowa, które wygrało przetarg na realizację inwestycji, wykonuje nową kanalizację deszczową i sanitarną oraz przebudowuje wodociąg.
Po zakończeniu tych prac do dzieła wkroczą drogowcy, którzy zdemontują krawężniki, stare płyty chodnikowe i zerwą nierówny asfalt. W to miejsce pojawią się granitowe krawężniki, a na chodnikach – kostka kamienna. Na jezdni drogowcy wykonają podbudowę z kruszywa. Całość pierwszego etapu, który ma zakończyć się w listopadzie, zwieńczy wylanie pięciocentymetrowej warstwy ścieralnej asfaltu.

W związku z inwestycją nastąpi zmiana trasy objazdu „emzetek” linii 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 i 9. Autobusy MZK ponownie jeździć będą ulicami: Wojska Polskiego, POW oraz Słowackiego (rejon sądu).

W kierunku pętli zlokalizowanych we wschodniej części miasta autobusy od przystanku Wojska Polskiego – Wiadukt kursować będą ul. Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Roweckiego-Grota – POW do przystanku Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW i dalej bez zmian.
W kierunku zachodnim miasta, od przystanku Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW autobusy pojadą ulicami: POW – Roweckiego-Grota – Dąbrowskiego – Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian.

Z kolei prywatni przewoźnicy realizujący przewozy w komunikacji miejskiej oraz regionalnej mogą korzystać z innych objazdów wytyczonych przez inwestora zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu.

Modernizacja ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej wykonywana jest w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 17,17 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.