Piotrków: Z przyrodą za pan brat

Wieści OEA wycieczka do Moszczenicy

O tym, że największym skarbem dla człowieka jest przyroda zdaje się wiedzieć każdy, lecz nie każdy uświadamia sobie jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu. Jak rośnie las? Jakie gatunki drzew i roślin występują w poszczególnych warstwach lasu? Jakie zwierzęta zamieszkują tereny leśne?  – na te wszystkie pytania odpowiadali, podczas wycieczki dzieci z OEA, pracownicy Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.

Dzieci z piotrkowskich świetlic artystycznych wraz z opiekunami właśnie do Moszczenicy wybrali się w miniony piątek, by móc obcować z przyrodą. Spacerując leśnymi ścieżkami poznali wygląd brzozy brodawkowatej, zobaczyli jak wygląda dąb szypułkowy oraz dąb bezszypułkowy. Podopieczni ośrodka mieli okazję obejrzeć film opowiadający o walorach przyrodniczych Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. W ramach prelekcji uzupełniającej film mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących teren Parku. Wycieczkę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek.

Wycieczka odbyła się w ramach zadania: OEA „Wyciągamy dzieci z bramy” platformą integracji międzypokoleniowej. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.