Piotrków: Zatrzymany za rozbój

Wieści logo policja

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na 52-letnim piotrkowianinie.

Do zdarzenia doszło 24 czerwca 2015 roku około godziny 21.45 na ulicy Cmentarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Z ustaleń policjantów wynika, że 28-latek i jego 52-letni znajomy wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło miedzy nimi do kłótni i szarpaniny. Sprawca zaczął kopać i bić pokrzywdzonego po całym ciele, zabrał mu 150 złotych i uciekł w kierunku ulicy Wojska Polskiego. Policyjni wywiadowcy mając dobre rozeznanie środowiska przestępczego bardzo szybko ustalili sprawcę i już kilkadziesiąt minut od zdarzenia zatrzymali go na ulicy Wiejskiej. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.
W toku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie sprawcy gdzie znaleźli dwa telefony i portfel z dokumentami, które były własnością 52-latka. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Doznał ogólnych obrażeń twarzy. 26 czerwca piotrkowscy śledczy przedstawili 28-letniemu mężczyźnie zarzut i wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KMP w Piotrkowie Tryb.