Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Piotrkowianin mistrzem Europy | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Piotrkowianin mistrzem Europy

Mateusz Bernatek, wychowanek piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczył tytuł mistrza Europy juniorów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 66 kg.

Turniej odbył się 3. lipca br. w macedońskim Skopje. Pierwsze rundy Bernatek przeszedł jak burza wysoko pokonując kolejnych przeciwników. Bernatek bez żadnych problemów poradził sobie z Vernenim Varekoskim z Finlandii, Matousem Morbitzerem z Czech oraz Mate Nemesem z Serbii. W półfinale przeciwnikiem piotrkowianina był reprezentant Armenii Tigran Abrahamyan, któremu także nie dał żadnych szans.
W decydującej walce podopieczny Henryka Grabowieckiego po bardzo wyrównanej i dramatycznej walce minimalnie pokonał Rosjanina Artema Surkova.
– Jestem zmęczony, ale bardzo szczęśliwy. Przed wyjazdem zdawałem sobie sprawę, że mogę powalczyć o wysokie miejsce, ale nie spodziewałem się, że wygram całe zawody – komentował tuż po powrocie z Macedonii świeżo upieczony mistrz Europy.

Złoty medal zdobyty przez Mateusza Bernatka jest największym sukcesem piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego od wielu lat.

Źródło UM Piotrkowa Tryb.