Piotrkowski drugi „bliźniak”

Wieści bliźniak Piotrków

– Zakończyliśmy już wszystkie prace ziemne – informuje Paweł Laśkiewicz, kierownik robót z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych, wykonawcy rozbudowy skrzyżowania ulic: Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborska, Śląska.

– Niebawem rozpoczniemy realizację IV etapu budowy. Wykonaliśmy roboty związane z przebudową podziemnej sieci mediów. Ukończona została budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa sieci wodociągowej oraz gazociągu. Na części pierwszego „bliźniaka” położyliśmy asfalt. Na finiszu są również prace związane z budową parkingu przy ulicy Przedborskiej – podsumowuje Paweł Laśkiewicz.

Najbardziej widocznym znakiem zakończenia trzeciego etapu przebudowy jest drugi bliźniak, który stanął już przy skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Żeromskiego. Od początku września rozpoczną się prace przy wylewaniu nowego dywanu asfaltowego na drugim rondzie i ulicy Żeromskiego. Na chodnikach drogowcy ułożą kostkę brukową, wydzielona zostanie również ścieżka rowerowa.

W związku z trwającymi robotami kierowcy cały czas będą napotykać na utrudnienia w ruchu drogowym. Jadący od strony Radomska (tzw. „starą trasą”) korzystać będą z dotychczasowego objazdu, natomiast ruch pojazdów od strony Żeromskiego – jak informuje Laśkiewicz – ma zostać puszczony jedynie z możliwością prawoskrętu. W prawo pojadą też auta z dotychczasowo zamkniętej ulicy Przedborskiej.

Koszt realizacji inwestycji to 2 mln 478 tys. 948,15 zł. Z czego 85 proc. kosztów pokryją pieniądze pozyskane przez piotrkowski magistrat z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013”. Resztę, czyli zaledwie 15 proc. kosztów miasto pokryje z własnego budżetu. Samochody po nowo wybudowanym skrzyżowaniu pojadą w listopadzie.

www.piotrkow.pl