Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Plastycznie przeciw wypalaniu traw | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Plastycznie przeciw wypalaniu traw

Wieści Bełchatów_konkurs_wypalanie traw

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu bełchatowskiego do udziału w konkursie plastycznym pn. „Nie spalaj przyrody”. To kolejny element kampanii społecznej prowadzonej od kilku lat przez starostwo wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Na prace starostwo czeka do 10 kwietnia 2013 r. Autorzy zwycięskich prac, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Celem Konkursu jest podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej skutków, a przede wszystkim zagrożeń powstałych na skutek wypalania traw, a także popularyzacja tematyki ekologicznej wśród uczniów placówek oświatowo – wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego. Konkurs daje możliwość łączenia wiedzy i świadomości ekologicznej z działaniami artystycznymi.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z placówek oświatowo – wychowawczych z terenu Powiatu Bełchatowskiego, z podziałem na następujące kategorie:
I kategoria – Przedszkola i klasy „0” ze Szkół Podstawowych (dzieci w wieku 3 – 6 lat);
II kategoria – Szkoły Podstawowe (dzieci w wieku 7 – 12 lat);
III kategoria – Szkoły Gimnazjalne (młodzież w wieku 13 – 15 lat);
IV kategoria – Szkoły Ponadgimnazjalne (młodzież w wieku 15 lat i powyżej).

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie prac do Organizatora wraz z kartą zgłoszenia w terminie, do dnia 10 kwietnia 2013 r. (decyduje data doręczenia karty zgłoszenia do Organizatora). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace w formacie A3, wykonane dowolną techniką plastyczną (płaskie). Prace i karty zgłoszenia należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, ul. Pabianicka 34, pok. 12, 97 – 400 Bełchatów do dnia 10 kwietnia 2013 r. do godziny 15:30 lub przesłać pocztą na adres: ul. Pabianicka 17/19, 97 – 400 Bełchatów, z dopiskiem: Wydz. OS/PLAKAT „NIE SPALAJ PRZYRODY”. Prace zgłaszane do konkursu na odwrocie powinny zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek lub klasa, nazwa placówki (szkoła, gimnazjum, itd.), tytuł/y prac/y, imię i nazwisko rodzica lub opiekuna oraz telefon kontaktowy, e – mail.