Pluszaki IKEA Łódź w piotrkowskim szpitalu

Wieści IKEA Łódź, kup pluszaka dla dzieciaka

Akcja „Kup pluszaka dla dzieciaka” trwająca od listopada w IKEA Łódź ma swoją nową odsłonę. Pracownicy IKEA i FM Logistic z Centrum Dystrybucji w Jarostach oraz pracownicy DS w biurze w Jankach, przekazali bowiem 80 pluszaków Szpitalowi im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Maskotki zostały zakupione, dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej w firmach, a wspierać będą maluchy hospitalizowane w okresie świątecznym i noworocznym na oddziale pediatrycznym oraz noworodków.
Celem akcji „Kup pluszaka dla dzieciaka” jest zbiórka maskotek dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Pluszaki, które zostaną przekazane jednostce na początku stycznia będą towarzyszyć dzieciom transportowanym karetkami do szpitali. Inicjatywa podejmowana jest w Łodzi już po raz piąty. Ratownicy niejednokrotnie przekonali się więc, że pluszaki pomagają maluchom chociaż na chwilę zapomnieć o strachu i cierpieniu, a niekiedy wywołują na ich twarzach uśmiech, pomimo trudnej sytuacji, w której się znalazły.
W tym roku do akcji przyłączyli się także pracownicy IKEA i FM Logistic Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach oraz IKEA DS Janki. Aby wesprzeć dzieci hospitalizowane w okresie świątecznym i noworocznym na oddziale pediatrycznym oraz noworodków w Szpitalu im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki przeznaczyli na zakup pluszaków. Misie z czerwonym sercem, jeżyki oraz króliki trafią do maluchów, które z powodu choroby są zmuszone spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem oraz do noworodków urodzonych w tym okresie w szpitalu. Oprócz maskotek dzieciom przekazane zostaną także audiobooki „Pluszaki dla edukacji. Każdy pluszak to historia” z bajkami polskich gwiazd. Swoje opowieści o niezwykłych bohaterach nagrali między innymi łódzcy artyści: Natalia Jaroszewska, Monika Kuszyńska, Kamil Maćkowiak oraz Jakub Koźba z zespołu Power of Trinity.
Zbiórka pluszaków w sklepie IKEA Łódź potrwa do końca grudnia. Maskotki można wrzucać do urny znajdującej się za linią kas. W ten weekend każdy, kto zdecyduje się wesprzeć inicjatywę otrzyma darmowy, limitowany audiobook.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.IKEA.pl/lodz oraz www.pluszakidlaedukacji.pl.

Źródło i foto IKEA Łódź