Pluszaki w łódzkich karetkach

Wieści Przekazanie pluszaków IKEA Łódź

Ponad 2700 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. A to dzięki szóstej już akcji „Kup pluszaka dla dzieciaka” organizowanej w sklepie IKEA w Łodzi.

Z każdym rokiem przybywa chętnych, którzy chcą przekazać pluszaka na rzecz dzieci przewożonych karetkami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przez cały okres trwania akcji udało się zebrać 10318.
– Każdy wrzucony do szklanego domku pluszak to jeden dziecięcy uśmiech więcej. Dlatego tak bardzo cieszy nas, że w tym roku udało się zebrać, aż 2700 maskotek. Za ten sukces dziękujemy przede wszystkim naszym klientom, którzy po raz kolejny z wielką chęcią włączyli się w akcję – powiedziała Katarzyna Kozera, Marketing Manager IKEA Łódź.
– Pluszak w karetce to nie tylko miły prezent, ale także rzecz, która odciąga uwagę dziecka od tego co nieprzyjemne i bolesne. Taki upominek zwiększa jego zaufanie do lekarza, który bardzo często musi uzyskać od malucha odpowiedzi na kilka pytań, aby móc mu jak najlepiej pomóc – powiedział Bogusław Tyka, Dyrektor Naczelny WSRM w Łodzi.
Przypomnijmy, że zbiórka pluszaków jest częścią globalnej akcji IKEA „Pluszaki dla Edukacji”. W trakcie jej trwania, z każdego zakupionego pluszaka lub książeczki, 1 euro przekazywane jest na programy edukacyjne dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata.

JP na podst. materiałów z IKEA Łódź