Pokoloruj Ich świat

Wieści Pokoloruj Ich świat

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” od kilkunastu lat wspiera maluchy z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zapewniając im bezpłatną opiekę i rehabilitację. W środę 1 października pomóc będzie mógł także i każdy z nas. Wystarczy, że przyłączymy się do kolorowana kilkumetrowego logo, które stanie w sklepie IKEA Łódź.
Mózgowe Porażenie Dziecięce to choroba, która jest wynikiem uszkodzenia mózgu w okresie okołoporodowym. Schorzenie to dotyka dwojga na tysiąc niemowląt i objawia się różnorodnymi zaburzeniami ruchu i postawy.
Fundacja „Kolory Świat” pomagam dzieciom z porażeniem mózgowym od 2003 roku. To jedyna w województwie łódzkim i jedna z niewielu w Polsce organizacja, zajmująca się profesjonalną pomocą maluchom dotkniętym tą chorobą. Jej główna działalność opiera się na finansowaniu leczenia oraz rehabilitacji. Fundacja organizuje również dodatkowe akcje, które mają na celu wsparcie najmłodszych.
Już 1 października będzie można przyłączyć się do akcji „Pokoloruj Ich świat” organizowanej przez Fundację i pomóc najbardziej potrzebującym. W ramach wydarzenia w sklepie IKEA Łódź, przy strefie dla dzieci Småland, stanie kilkumetrowe logo. Wystarczy przyłączyć się do zabawy i pokolorować jego fragment. Jeśli w jeden dzień zostanie zamalowany cały plakat, partner akcji, firma Flügger przekaże farby na remont Ogólnopolskiego Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Łodzi. Renowacja budynku pozwoli stworzyć miejsce, gdzie Fundacja będzie mogła prowadzić efektywną rehabilitację i przygotowywać niepełnosprawne dzieci do aktywnego i jak najbardziej samodzielnego życia.
Mamy tylko kilka godzin, aby zmienić świat na lepsze. Dzieci z łódzkiej Fundacji liczą na Twoją pomoc. Razem możemy więcej!
Źródło: IKEA Łódź