Policja apeluje UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW !!!

wieści pieniądze

Policja ponownie apeluje do wszystkich piotrkowian, a w szczególności do osób starszych i mieszkających samotnie.

30 czerwca 2014 roku w godzinach popołudniowych do komendy piotrkowskiej zgłosiła się 82-letnia mieszkanka Piotrkowa Tryb. i zawiadomiła o oszuście, który telefonicznie wyłudził od niej pieniądze. Kobieta odebrała telefon stacjonarny, na który połączył się mężczyzna, twierdząc, że wnuczka rozmówczyni była sprawcą wypadku drogowego i aby uniknąć kary aresztu musi wpłacić 40.000 złotych. Starsza kobieta zobowiązała się, że zapłaci żądaną kwotę w zamian za wolność wnuczki. Nie podejrzewając niczego złego przekazała nieznajomemu pieniądze, które być może były oszczędnościami całego życia.

Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem, należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają trafić pieniądze. W ten sposób można się upewnić, czy to rzeczywiście krewny czy znajomy osoby odbierającej telefon zwracał się z prośbą o pomoc finansową.
Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić czy to jest prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego. Bezwzględnie należy sprawdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy.
Policjanci apelują o rozwagę i czujność!! Natychmiast zawiadamiajmy o każdym takim podejrzanym przypadku dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112