Podsumowanie akcji „Bezpieczny Weekend-Wielkanoc 2013”

Wieści kontrola policji

W ciągu minionych czterech dni na terenie całego kraju przeprowadzono policyjną akcję Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2013. Podczas działań trwających od 14.00 29 marca do 1 kwietnia 2013r na terenie województwa łódzkiego odnotowano 18 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a obrażenia odniosło 21 osób. Policjanci zatrzymali 91 kierujących pod wpływem alkoholu.
To lepsze statystyki niż rok temu. W ciągu czterech dni ubiegłorocznej akcji Wielkanoc 2012 (od piątku od 14.00) w województwie łódzkim policjanci interweniowali w związku z 23 wypadkami, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 33 osoby odniosły obrażenia. Zatrzymano 114 kierujących pod wpływem alkoholu.
Na poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach wpływ miała sama natura, która zafundowała wszystkim primaaprilisowy żart w postaci wielkanocnej śnieżycy. Zapewne wiele osób zrezygnowało z wyjazdu widząc, co dzieje się za oknem. Inni wzięli sobie do serca policyjne apele i dobrze przygotowali się do podróży. Z całą pewnością wszyscy poruszali się wolniej i ostrożniej, co niewątpliwie wpłynęło na ilość i skutek zdarzeń drogowych. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok przy ładnej pogodzie, będzie jeszcze bezpieczniej.

KWP w Łodzi