Policjanci uratowali żeglarzy

Wieści utonięcia policja

Podczas żeglugi po zalewie dwaj łodzianie w wieku 41 i 63 lat nie zapanowali nad swoją żaglówką, którą przewrócił podmuch bocznego wiatru i wysoka fala. Policjanci z Komisariatu Wodnego w Bronisławowie uratowali dwóch żeglarzy na Zalewie Sulejowskim.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia 2013 r. o godzinie 13.40 na Zalewie Sulejowskim w rejonie miejscowości Karolinów. Podczas żeglugi po zalewie dwaj łodzianie w wieku 41 i 63 lat nie zapanowali nad swoją żaglówką, którą przewrócił podmuch bocznego wiatru i wysoka fala. Mieli duże trudności z utrzymaniem się na wodzie, gdyż nie założyli kapoków. Widząc zagrożenie policjanci wspólnie z ratownikiem WOPR natychmiast podjęli akcję ratowniczą.

Funkcjonariusze wyciągnęli żeglarzy z wody i na pokładzie policyjnej łodzi bezpiecznie przetransportowali ich do brzegu. Pomogli też odholować żaglówkę do przystani. Pechowi żeglarze zostali pouczeni o konieczności używania sprzętu ratunkowego. Gdyby nie szybka interwencja piotrkowskich policjantów mogłoby dojść do tragedii.

KWP w Łodzi