Porwał 1,5-letnie dziecko i zostawił w oknie życia

Wieści Policja

30 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim w tzw. oknie życia dla noworodków przy ulicy Armii Krajowej znaleziono chłopca w wieku około 1,5 roku. Okazało się, że chłopiec został wcześniej porwany.

O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny piotrkowskiej komendy Policji około godziny 11.30. przez pogotowie ratunkowe. Z ustaleń policjantów wynika, że dziecko przebywa na oddziale pediatrycznym szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Według lekarzy chłopczyk jest w stanie ogólnym dobrym. Przy dziecku nie było żadnych dokumentów ani listu. Po zebraniu materiałów przez policję zostaną one przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich celem podjęcia dalszych decyzji.
W czasie kiedy policjanci weryfikowali tożsamość dziecka pozostawionego dzisiaj w oknie życia, do komisariatu Policji w Sulejowie zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o zaginięciu syna. Wyszła wcześniej z domu po zakupy, dziecko pozostawiła pod opieką męża, który jak się okazało wykonywał pewne prace na podwórku. Ten moment wykorzystał 21- letni mieszkaniec Sulejowa, który niezauważony wyniósł chłopca z domu, przewiózł do Piotrkowa i pozostawił w oknie życia. Matka przewieziona do szpitala rozpoznała swoje dziecko. Policjanci zatrzymali podejrzewanego 21-latka. Był trzeźwy, jest znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.
KMP w Piotrkowie Tryb.