Prestiżowe wyróżnienie dla Burmistrza Zelowa

Wieści Filary Polskiej Gospodarki 2012

Urszula Świerczyńska Burmistrz Zelowa zdobyła prestiżowy tytuł „Samorządowego Menedżera Regionu” w VIII edycji rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2012”. Honorowy dyplom odebrała podczas uroczystej gali, która odbyła się 23 kwietnia w Warszawie.
Nagroda przyznawana jest samorządowym liderom wyróżniającym się w regionie za działania w takich dziedzinach jak: pozyskiwanie funduszy unijnych, zarządzanie edukacją, inwestowanie w ochronę środowiska (w tym systemy kanalizacyjne i utrzymanie czystości) oraz efektywne budowanie aktywności społecznej. Ranking został przygotowany przez redakcję dziennika gospodarczego „Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Warto zaznaczyć, że Gmina Zelów po raz pierwszy została zauważona w tym prestiżowym rankingu. Jego celem było wyłonienie firm i liderów wśród samorządów lokalnych, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Istotną cechą rankingu jest fakt, że zwycięzcy zostali wskazani przez lokalne władze innych samorządów.
W województwie łódzkim wyłoniono 10 liderów, w tym Burmistrza Zelowa. W powiecie bełchatowskim wyróżniono jeszcze włodarzy Bełchatowa i Kleszczowa.
– Z ogromną satysfakcją przyjęłam to wyróżnienie, które stawia Gminę Zelów i mnie, jako jej włodarza, na 5. miejscu spośród wyłonionych 10 Samorządowych Menedżerów Regionu województwa łódzkiego. Cieszy także fakt, że moje zaangażowanie w przedsięwzięcia związane z rozwojem społeczno-gospodarczym gminy zyskało uznanie wśród innych lokalnych samorządów. Tytuł ten motywuje do aktywności i kolejnych działań mających na celu wzmocnienie więzi ze społecznością lokalną – mówi Burmistrz Urszula Świerczyńska. 
foto i materiały UM w Zelowie