Próbował wyłudzić kredyty bankowe

Wieści logo policja

31 stycznia w ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej piotrkowskiej komendy wpadł 35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który próbował wyłudzić kredyty bankowe.

Przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu mężczyzna wnioskował o pożyczki gotówkowe na łączną kwotę 30.000 zł. Policjanci wyjaśniają teraz jaki udział w próbach wyłudzenia kredytów mają inne osoby.
Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zapobiegli wyłudzeniu kredytów na kwotę 25.000 zł. i 5.000 zł. Z jednej z placówek bankowych na terenie Piotrkowa Tryb. W ręce policjantów wpadł 35-letni piotrkowianin. Mężczyzna, w celu uzyskania pożyczek posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i osiągniętych dochodach. Stróże prawa praz pracownicy placówki bankowej zweryfikowali przedstawione dokumenty, które jak się okazało były podrobione. Za popełnione przestępstwo, czyli próbę wyłudzenia kredytów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 1 lutego wobec 35-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany ubiegał się o pożyczki w innych bankach oraz czy w ten proceder były zaangażowane inne osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy.
KMP w Piotrkowie Tryb.