Przedłużony termin zapisów do Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup

netmasters logo

To już ostatnia chwila dla tych, którzy chcą wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół, zapisy zostały przedłużone i potrwają do 8 marca. Do tej pory zarejestrowało się już ponad 1250 drużyn – tylko w ostatnich dwóch dniach ponad 400, co daje łącznie 5 tys. uczestników. Wśród nich jest prawie 60 zespołów z województwa łódzkiego.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy do VI edycji, organizowanej przez Grupę Allegro i Grupę Netia, ruszyły na początku stycznia. Ze względu na prośby ze strony szkół, które zdecydowały się na dołączenie do konkursu w ostatniej chwili i potrzebują czasu, aby skompletować drużynę, zapisy przedłużono do 8 marca.
Z województwa łódzkiego zgłosiło się dotychczas 58 drużyn, w tym m.in. 9 zespołów z Łodzi i 7 z Sieradza.
Już 18 marca na uczestników czekają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady. A jest o co walczyć. Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini.
Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne. Członkowie oraz opiekunowie drużyn, które zajęły II i III miejsce podczas finału otrzymają tablety iPad mini i pakiet wejściówek na wybrane prestiżowe konferencje IT w Polsce.
Zasady i formuła rozgrywek
Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w nowej formule. Do zmagań mogą przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.
Drużyny zarejestrowane w VI edycji, które odpadną w eliminacjach lub półfinałach online będą miały szansę na zdobycie jednej „dzikiej karty” uprawniającej do startu w finale. Karty będą nagrodą w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.
Partnerzy i patroni Olimpiady
Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także firma Cisco oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP, portal Onet.pl oraz Interaktywnie.com.
Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl
Harmonogram:
ZAPISY DRUŻYN
9 stycznia – 8 marca 2013 – kampania informacyjna, eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy drużyn za pośrednictwem portalu netmasterscup.pl
TESTY ON-LINE
18-22 marca 2013 – I etap testów on-line
4 kwietnia 2013 – ogłoszenie wyników I etapu testów on-line
22-25 kwietnia 2013 – II etap testów on-line
20 maja 2013 – ogłoszenie wyników II etapu testów on-line
WIELKI FINAŁ
24 czerwca 2013 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo