Radomsko: Będzie Park rowerowy

W Radomsku już niedługo powstanie Park rowerowy. Wszystko dzięki wpisaniu miasta do Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020, w której znajduje się zapis mówiący o podjęciu działań wspierających ofertę rekreacyjną.

Koncepcję „Parku rowerowego w dzielnicy Kowalowiec” przygotowała firma VELO PROJEKT. Ma on przede wszystkim służyć mieszkańcom miasta w aktywnym i miłym spędzaniu wolnego czasu. W założeniu włodarzy miasta z takiego miejsca mogłyby korzystać całe rodziny. W koncepcji tego nowoczesnego obiektu znajduje się m.in. Pumprack Plaza, ścieżka zjazdowa, miejski Snowpark, tory typu Pumptrack, tor Bmx, North Shore, tor Trialowy, trybuny terenowe a także strefa najmłodszych, boisko wielofunkcyjne i altana piknikowa.
Przygotowana koncepcja pozwoli rozpocząć prace mające na celu uporządkowanie terenu niecki powstałej w wyniku wydobycia gliny. W związku z tym istnieje możliwość wnioskowania o środki zewnętrzne w nowej perspektywie unijnej. Wartość całej inwestycji to koszt ok. 12 mln zł. Nawet 85% może zostać dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.