Radomsko: Bezpłatne badanie profilaktyczne jamy ustnej

Wieści stomatolog

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Specjalistyczne Centrum Stomatologii, Reymonta 62 w Radomsku zaprasza wszystkich mieszkańców Radomska na bezpłatne badanie profilaktyczne urządzeniem Oralitest.

Badanie pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób zdiagnozować zmiany zapalne i nowotworowe w obrębie jamy ustnej, nawet wtedy, gdy są one niewidoczne gołym okiem. Polega na obserwacji w specjalnym świetle wewnętrznych powierzchni warg i policzków, podniebienia, języka i dna jamy ustnej. Jest całkowicie bezbolesne i nie naraża osoby badanej na uraz mechaniczny lub termiczny. Może być przeprowadzone niezależnie od stanu zdrowia czy wieku pacjenta – także u osób starszych, kobiet w ciąży, małych dzieci oraz pacjentów leczonych onkologicznie.

Bezpłatne badanie odbędzie się w 31. 01. 2015 (sobota) w godzinach 9.00- 14.00. Na badania może się zgłosić każdy mieszkaniec Radomska, jednak konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. W tym celu należy zadzwonić pod numer: 44 683 59 29 lub 605 360 585 bądź zapisać się osobiście na wizytę.
Jeżeli:
– Palisz papierosy,
– Używasz ostrych przypraw,
– Masz skończone 40 lat,
– Niepokoją Cię długo utrzymujące się zmiany w jamie ustnej: zgrubienia, krwawiące ranki, wykwity, owrzodzenia, guzki, uczucie pieczenia, drętwienia lub mrowienia

Pamiętaj!!!
Wcześnie zdiagnozowany rak jamy ustnej jest w 80% ULECZALNY!
Wykryty zbyt późno – daje minimalne szanse na przeżycie…