Rawa Maz.: Szpital w rękach nowego gospodarza

Zgodnie z umową dzierżawy podpisaną 15 listopada 2013 r. przez Szpital w Rawie Mazowieckiej i Powiat Rawski, w Sylwestra, dokładnie o północy, zarządzanie Szpitalem przejął nowy gospodarz – AMG Centrum Medyczne.

Proces przekazania Szpitala przebiegł płynnie i bez żadnych komplikacji. Placówka świadczy nieprzerwanie usługi zdrowotne w ramach obowiązujących zasad i w oparciu o dotychczasowe środki.
– Witamy serdecznie wszystkich mieszkańców Powiatu Rawskiego, pacjentów oraz pracowników Szpitala w Rawie Mazowieckiej. Cieszymy się, że w nowy rok wkroczyliśmy razem. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować nową jakość w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu rawskiego oraz innych osób korzystających z usług naszego Szpitala. – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Centrum Medyczne.
Nowy gospodarz kontynuuje prowadzenie w Szpitalu działalności medycznej finansowanej ze środków publicznych. Pozyskał w wymaganych terminach wszelkie konieczne, formalne zgody i pozwolenia oraz przede wszystkim – cesję kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Dzięki temu dla pacjentów Szpitala nic się nie zmienia. Natomiast w dalszej perspektywie niewątpliwie powinni oni odczuć pozytywne skutki zmian w funkcjonowaniu i zarządzaniu placówką przez AMG Centrum Medyczne.
W trakcie dzierżawy między innymi sfinansowane zostaną niezbędne inwestycje pożądane i potrzebne do prawidłowego wykonywania działalności medycznej, w tym koszty pilnego remontu i budowy nowego pawilonu, które szacowane są na kilkanaście milionów złotych. Nowy gospodarz zamierza też wdrażać najlepsze standardy w zakresie lecznictwa, oferowanych usług medycznych i obsługi pacjentów.