Rawa Maz.: Windows Movie Maker 2.6 w promocji biblioteki

Wieści Rawa Maz. szkolenie biblioteka

11.04.2014r. w ,,Bibliotece marzeń” Gimnazjum Nr 2 w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy ,,Nowoczesne narzędzia w promocji biblioteki”.
Z programem Windows Movie Maker 2.6 zapoznały A. Kowalczyk i K. Dobrosz- Stępkowska nauczyciele bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, które w bardzo przystępny sposób przedstawiły praktyczne zastosowanie programu.
Podczas spotkania p. H. Młynarczyk kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej przedstawiła zebranym ofertę dotyczącą szkoleń i warsztatów organizowanych w placówce, jak również głos zabrała p. M. Szymczak z Wydziału Wspomagania Placówek Oświatowych Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach omawiając zasady działania sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy BiblioSieć, która ma służyć wspomaganiu pracy bibliotek szkolnych, wymianie informacji i doświadczeń.
Windows Movie Maker 2.6 to wersja popularnego programu do tworzenia i edycji filmów. Jest on dodatkiem do systemu Windows XP i bardzo prostym w użyciu narzędziem o sporych możliwościach, które z pewnością zadowolą wszystkich amatorów tworzenia filmów wideo. Podczas obróbki filmu można dołączyć ilustracje, efekty specjalne, podkład muzyczny, a nawet narrację.