Red Bull 111 Megawatt

Red Bull 111 Megawatt fot.Tomek Gola_Red Bull Content Pool_

W tym roku zawody motocyklowego enduro Red Bull 111 Megawatt, odbędą się 5 i 6 września 2015 r. w należącej do Grupy Kapitałowej PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Nazwisko Błażusiak podziałało jak magnes, i choć jest to dopiero druga edycja imprezy, w ciągu zaledwie kilku godzin rozeszło się 700 miejsc startowych. Sam Tadeusz tym razem będzie dopingować uczestników – w związku z trwającym leczeniem nie może wziąć udziału w wyścigu.
Dzięki spektakularnemu debiutowi Red Bull 111 Megawatt w ubiegłym roku, Polska znalazła się obok Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii i Turcji na liście gospodarzy zawodów światowego kalendarza hard enduro.
Od piątku, 4 września, do Kleszczowa zjeżdżać się będą zawodnicy z 12 krajów m.in. Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i Holandii. W sobotę, o godzinie 12:00, rozpocznie się runda kwalifikacyjna. Jej wynik zadecyduje o przepustce do wyścigu finałowego, który odbędzie się w niedzielę. 500 finalistów będzie musiało pokonać ponad 60 km w 3 okrążeniach, mieszcząc się w regulaminowym limicie czasu 4 godzin.
Na miejscu imprezy będzie specjalna strefa dla kibiców, gdzie komentowany będzie przebieg rywalizacji. Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny. Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.