Remont mostu na Pilicy

Wieści remont_mostu Sulejów

Trwa remont mostu w Sulejowie. Dla kierowców oznacza to duże utrudnienia.

Most na rzece Pilicy znajduje się w centrum Sulejowa, gdzie łączą się drogi krajowe nr 12 i 74.
Obecnie w ciągu doby przez most przejeżdża około 17,5 tysięcy pojazdów, z czego znaczna część to samochody ciężarowe. O konieczności remontu mostu zadecydowały głównie potrzeba wzmocnienia konstrukcji stalowej oraz brak wygrodzenia strefy ruchu kołowego od strefy ruchu pieszych.
Kontrakt o wartości 2,3 mln zł netto na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi zrealizuje firma Skanska.
Inwestycja obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na moście oraz na dojazdach do obiektu (łącznie 120 metrów), poszerzenie chodników, wymianę barier ochronnych i balustrad, krawężników, wpustów ulicznych, dylatacji oraz izolacji. Ponadto, stalowa konstrukcja mostu zostanie wzmocniona, oczyszczona i zabezpieczona przed korozją.
Realizacja robót będzie przebiegała dwuetapowo. Podczas prac na jednej nitce jezdni, ruch kołowy będzie odbywał się drugą nitką. W ciągu dnia, w godzinach od 6:00 do 20:00, ruch wahadłowy będzie sterowany ręcznie, w porze nocnej – za pomocą sygnalizacji świetlnej. Kierowcy już narzekają na utrudnienia. W zależności od natężenia ruchu samochody stoją w korku od 30 minut nawet do 90 minut.
W celu zabezpieczenia obszaru pracy, na moście i w jego obrębie zastosowany zostanie system drogowych barier ochronnych, tzw. miniguardów. Stalowe bariery będą chronić pojazdy przed wypadnięciem z drogi lub zjechaniem na przeciwległy pas ruchu.
W związku z pracami, na czas remontu zostanie zamknięta ul. Górna w Sulejowie. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, jadące do Łęczna będą kierowane objazdem przez ul. Szkolną do ul. Polnej, Górnej, a następnie do ul. Cmentarnej. Natomiast pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3,5 t dojadą do Łęczna przez Przygłów.
Remont planowany jest do końca listopada br. Przypomnijmy, że most został wybudowany w latach 50-tych XX wieku, a ostatni jego remont przeprowadzony był 14 lat temu.

JP na podstawie materiałów z firmy Skanska S.A.
Foto Urząd Miejski w Sulejowie