Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej – bezpłatne szkolenie w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Skierniewicach organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu rozliczeń osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

Skierniewicki Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza osoby indywidualne oraz przedstawicieli pracodawców na bezpłatne szkolenie na temat praw i obowiązków wobec ZUS wynikających z rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się między innymi: jakim ubezpieczeniom (obowiązkowym i dobrowolnym) podlega osoba prowadząca działalność i jak należy zgłosić się do tych ubezpieczeń?, w jakiej wysokości i w jakich terminach należy opłacać składki?, w jakim przypadku można opłacać składki na tzw. „preferencyjnych zasadach?.
Uzyskają informacje na temat:
zbiegów różnych tytułów ubezpieczeń, m.in: prowadzenie działalności gospodarczej i umowa o pracę, prowadzenie działalności gospodarczej i umowa zlecenie, kilka rodzajów działalności gospodarczej, obowiązków wobec ZUS w przypadku, gdy działalność gospodarczą prowadzi się samodzielnie, a także gdy zatrudnia się pracowników.
Szkolenie odbędzie się w środę, 28 października 2015 roku o godzinie 10:00, w siedzibie Inspektoratu ZUS w Skierniewicach, Al. Niepodległości 5 (I piętro, sala konferencyjna, pok. nr 116).
Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są pod numerem telefonu: (46) 832 27 52, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.