Samochody elektryczne w Piotrkowie

Wieści auto elektryczne

Rajd Samochodów Elektrycznych po raz drugi zagości w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwotnie elektryczne wozy miały zajechać do Piotrkowa w maju, jednak wówczas w ostatniej chwili rajd odwołano. Organizatorzy zapowiadali, że jeżeli tylko uda się dograć spawy formalne to zrobią wszystko, aby zawody zorganizować jesienią. Rajd już wystartował, a do Piotrkowa zawita w najbliższą środę.

W tym roku trasa rajdu nieco się zmieniła, a zawodnicy wystartowali 26 października z Sankt Petersburga. Trasa Rajdu biegnie przez Federację Rosyjską, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Niemcy, Szwajcarię i Włochy. Ściganie zakończy się 6 listopada w Monte Carlo podczas otwarcia Międzynarodowego Forum Pokoju i Sportu.
– Uczestnicy Rajdu zawitają do Piotrkowa w środę około godziny 22.30. Nasze miasto będzie metą odcinka Warszawa – Piotrków – opowiada Bogdan Munik, Sekretarz Miasta.
– Meta podobnie, jak w zeszłym roku zlokalizowana będzie przy wlocie w ulicę Sieradzką, a punkt ładowania na Rynku Trybunalskim. Start do kolejnego etapu, którym będzie odcinek Piotrków Trybunalski – Kępno, odbędzie się w czwartek o godzinie 10. na ulicy Grodzkiej – opisuje Bogdan Munik.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Księcia Alberta II oraz gubernatora Sankt Petersburga Georgija Poltavchenko.