Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Seminarium: „Fundusze w 2013 roku – programy i środki europejskie” | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Seminarium: „Fundusze w 2013 roku – programy i środki europejskie”

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim organizują cykl bezpłatnych seminariów informacyjnych na temat europejskich programów grantowych. W czwartek (28 lutego) w godzinach 12.00-14.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbędzie się bezpłatne seminarium w tym zakresie. Seminarium jest skierowane głównie do kadry kierowniczej oraz pedagogicznej szkół wszystkich typów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji w powiecie bełchatowskim.

Na seminarium zostanie przekazana wiedza z zakresu tworzenia i realizacji projektów edukacyjnych, w których mogą uczestniczyć szkoły oraz dzieci i młodzież. Ruszają konkursy z poszczególnych programów edukacyjnych Unii Europejskiej, w związku z czym warto przygotować się do aplikowania o pozostające jeszcze w dyspozycji środki przewidziane na lata 2009-2014. W roku 2013 Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosi dwa konkursy z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych. Do dyspozycji będą również środki z europejskich programów: Młodzież w działaniu, Comenius, Grundtvig, Europa dla Obywateli, Program Kultura oraz fundusze norweskie i EOG. W programie seminarium pojawią się informacje zarówno na temat specyfiki projektów w poszczególnych programach jak i istotne informacje o trybie wnioskowania, potrzebnych dokumentach i zasadach ich wypełniania. Ponieważ znaczna część opisywanych programów zaleca współpracę międzynarodową, część spotkania zostanie poświęcona tworzeniu i realizacji takich projektów.

PROGRAM SEMINARIUM

Tytuł spotkania

Fundusze w 2013 roku – programy i środki europejskie

Trenerzy

Małgorzata Kociniak, Jakub Głębowski

Godzina

12.00-13.00

Programy edukacyjne Unii Europejskiej

• Gdzie można aplikować ( projekty edukacyjne)

• Program ‚Młodzież w działaniu’

• Program Comenius

• Program Europa dla Obywateli – międzynarodowe projekty partnerskie z
obszaru edukacji, kultury, sportu

• Program Grundtvig – współpraca z młodzieżą

• Inne środki europejskie dostępne w roku 2013

13.00-13.40

Projekty z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych POKL

• Planowane konkursy w roku 2013

• Zasady dobrego projektu i wniosku o dofinansowanie

• Projekty współpracy ponadnarodowej w POKL

• Projekty edukacyjne w POKL- dobre praktyki

13.40 -14.00

Sesja pytań i zakończenie spotkania

Seminarium bezpłatne!