Seria grupowych zwolnień w Piotrkowie

Wieści Piotrków PUP zwolnienia grupowe

Bezrobocie z każdym miesiącem rośnie, a ryzyko utraty pracy jest coraz większe. Tylko w pierwszej połowie roku pracodawcy z naszego regionu zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia prawie tysiąca pracowników.

Również i pracowników piotrkowskich nie omijają zwolnienia z pracy. Tylko w bieżącym roku aż trzech pracodawców zgłosiło do Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, m.in. ET Logistik Sp. z o.o., Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi Oddział w Piotrkowie Tryb. Do grona tych firm zgłaszających zwolnienia grupowe dołączył także Carrefour.

5 października do Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Tryb. wpłynęło pismo Sp. z o.o. Carrefour Polska informujące o likwidacji sklepu w Piotrkowie Trybunalskim. Z informacji wynika, że pracę straci 117 osób. – Zamiarem zwolnień grupowych objęci są wszyscy zatrudnieni pracownicy, z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów na czas określony, które rozwiążą się wraz z upływem okresu, na który zostały zawarte – mówi Dorota Cudzich, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Tryb.

Zwolnienia grupowe mają się odbyć w okresie od 10 października do 8 listopada br.
Piotrkowski PUP zwolnione osoby obejmie swoją opieką. – Będziemy spotykać się i rozmawiać z pracownikami Carrefoura o formach pomocy ze strony PUP-u– dodaje Dorota Cudzich.

Od przyszłego roku piotrkowski Carrefour zostanie zastąpiony hipermarketem Real.
Sieć Real powstała w Polsce pod koniec 1995 r. i obejmuje 54 hipermarkety, w których pracuje ponad 13,5 tysiąca osób. To kolejna zmiana operatora spożywczego w Piotrkowskim Centrum Handlowym Echo w przeciągu ostatnich 10 lat.