Seryjni włamywacze w rękach policji

Wieści policja

Przyjeżdżali na złodziejskie „gościnne występy”, wpadli bezpośrednio po włamaniu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wspólnie z piotrkowskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch włamywaczy z województwa śląskiego. Złodzieje splądrowali sklep w gminie Wola Krzysztoporska. Już wiadomo, że nie było to jedyne przestępstwo jakiego dopuścili się na terenie województwa łódzkiego.

Kryminalni od pewnego czasu analizowali przypadki włamań do sklepów spożywczych na terenie południowych powiatów województwa łódzkiego. Wszystkie tropy wskazywały, że mogła tego dokonywać jedna grupa. Świadczył o tym m.in. sposób włamania i wybór konkretnych łupów. Sprawcy wyłamywali drzwi a następnie kradli papierosy i alkohole. Policjanci ustalili, że do kolejnego przestępstwa może dojść w nocy z 22 na 23 października 2013 roku w powiecie piotrkowskim. Jak się wkrótce okazało nie mylili się.
Około godziny 2.50 w nocy namierzyli vw passata odjeżdżającego spod jednego ze sklepów w miejscowości Bogdanów. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni interwencją policjantów. Funkcjonariusze w bagażniku vw znaleźli 1500 paczek papierosów, które pochodziły ze wspomnianego włamania. W samochodzie znajdował się również schowek, w którym ukryte były nożyce do cięcia metalu, łomy a także rękawice robocze i półkominiarka. Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Śledczy pracujący przy sprawie są w trakcie gromadzenia materiału dowodowego, potwierdzającego udział zatrzymanych w innych włamaniach. Na tym etapie można powiedzieć o co najmniej 7 podobnych przypadkach z terenu powiatu bełchatowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego. Zarówno 31-latek jak i 45-latek w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KWP w Łodzi