Skarżysko: Pijana matka opiekowała się 2 – letnim synem

Wieści logo policja

Skarżyscy policjanci zatrzymali 40-letnią mieszkankę miasta, która będąc w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad swoim 2-letnim synem. W chwili podejmowania interwencji przez funkcjonariuszy, kobieta karmiła syna piersią. Teraz jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12. Dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, znajdującej się w zaparkowanym samochodzie przy jednej z ulic miasta. Z informacji wynikało, że razem z kobietą w pojeździe jest małe dziecko. We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów. Funkcjonariusze zastali pojazd marki Honda, a w nim 40-letnią kobietę oraz mężczyznę.

W chwili podejmowania interwencji przez mundurowych kobieta karmiła piersią swojego 2-letniego synka. Badanie na trzeźwość kobiety, wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przetransportowała chłopca do szpitala.
2-latek trafił pod opiekę lekarzy, natomiast pijana matka do policyjnego aresztu.

2-letni chłopiec nie był jedynym dzieckiem, nad którym kobieta sprawowała opiekę. Jak ustalili policjanci w miejscu zamieszkania matki znajdowała się jej 13-letnia córka oraz drugi z synów w wieku 10 lat. Z uwagi na brak możliwości przekazania dzieci komukolwiek pod opiekę, osoby te zostały przewieziono do jednej z placówek opiekuńczych, gdzie otoczono je właściwą opieką.

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z przechodniów, który poinformował Policję o zdarzeniu oraz szybkiej reakcji mundurowych, nie doszło do żadnego nieszczęścia. Nieodpowiedzialna matka za swe zachowanie prawdopodobnie odpowie przed sądem. Konsekwencją jej czynu może być nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Opr. DSZ, KPP w Skarżysku-Kamiennej